0 0
Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell 00
100 gr kakao
150 gr sheqer
50 gr arrë kokosi e grirë
3 vezë në temperaturë ambjenti
250 ml qumësht
50 ml vaj luledielli
1 pako e vogël pluhur pjekës
...per lyerje:
150 gr çokollatë e zezë
pak arrë kokosi e grirë

Nutritional information

9 gr
Proteina
20 gr
Yndyrna
61 gr
Karbohidrate
454
Kalori për racion

Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi

Veshtire te gjeni nje kombinim me perfekt se ai i çokollates se zeze me arren e kokosit. Dhe veshtire te gjeni nje embelsire qe pregatitet ne vetem 10 minuta!

Ingredients

  • ...per lyerje:

Directions

Share

Keku qe do tju propozojme sot eshte ideal per çdo moment te dites, por sidomos per mengjet e fundjaves atehere kur kemi deshire per diçka ndryshe nga ditet e tjera. Eshte i bute ne brendesi dhe krokant ne siperfaqe, gje qe vjen si pasoje e çokollates me te cilen eshte lyer.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Me ndihmen e nje mikseri elektrik, rrahim shume mire vezet me sheqerin derisa te formohet nje perberje kremoze. Shtojme vajin dhe qumeshtin dhe vazhdojme perzierjen.

2
Done

Ne nje tas, perziejme perberesit e thate duke i situr nje nga nje: miellin, kakaon, pluhurin pjekes dhe se fundi shtojme arren e kokosit te grire. Ja shtojme kete perzierje mases se mesiperme dhe vazhdojme rrahjen derisa te kemi perftuar nje brume homogjen.

3
Done

Lyejme me vaj dhe pak miell nje forme per kek dhe hedhim ne te brumin duke e niveluar mire me ndihmen e nje spatule. E pjekim ne furre te parangrohur ne 160°C per rreth 40 minuta. E nxjerrim nga furra dhe e leme te ftohet brenda formes.

4
Done

Nderkohe shkrijme çokollaten ne banjomari, ose ne nje tenxhere te vogel ne zjarr shume te ulet duke e perziere shpesh derisa te behet kremoze. Nxjerrim kekun nga forma dhe e lyejme me çokollaten e zeze. E sperkasim siper me arre kokosi te grire dhe e sherbejme te prere ne feta.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara
next
Makarona me qofte të vogla
previous
Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara
next
Makarona me qofte të vogla

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here