0 0
menu javore #1

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

menu javore #1

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht.

Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu:

E hene – do te jete dita pa mish! Mishin do ta zevendesojme pergjithesisht me bishtajore.

E marte – mish pule

E merkure – receta Italiane (makarona/njoki etj)

E enjte – gjelle me mish viçi

E premte – supa me mish ose jo

E shtune – gatime me prodhime deti ose eksperimentim me receta te reja

E diel – receta tradicionale ose tradicionale te modernizuara

Do tju sugjeroj gjithashtu edhe:
nje embelsire per ta gatuar ne fundjave, ne menyre qe mengjesi i se dieles te behet me i shijshem!
dy sallata per te shoqeruar vaktet kryesore gjate javes. Zgjedhja e sallates eshte mjaft personale, per kete arsye perbersit nuk jane perfshire ne listen e pazarit. Une zakonisht pregatis nje sallate cdo dy ose tre dite dhe e ruaj ne frigorifer ne nje tas me kapak hermetik.

Menuja javore do te postohet çdo te premte ne faqen unegatuaj.com!

E HENE

fasule me perime

 

E MARTE

tave me gjoks pule dhe presh ne salce beshamele

 

E MERKURE

njoki patatesh me spinaq, pana dhe proshute

 

E ENJTE

gjelle me bizele, patate dhe karrota

 

E PREMTE

supe me veze dhe limon

 

E SHTUNE

makarona spageti me karkaleca

 

E DIEL

tave me pule dhe patate aromatizuar me ereza mesdhetare

 

EMBELSIRE

kek me molle i gjyshes

 

SALLATA

sallate me laker te bardhe dhe karrota

 

sallate me ullinj, limona dhe presh te skuqur

 

LISTA E PAZARIT

menu javore #1

Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
previous
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
Gjalp me erëza
next
Gjalp me erëza
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
previous
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
Gjalp me erëza
next
Gjalp me erëza

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here