0 0
menu javore #2

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

menu javore #2

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht.

Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu:

E hene – do te jete dita pa mish! Mishin do ta zevendesojme pergjithesisht me bishtajore.

E marte – mish pule

E merkure – receta Italiane (makarona/njoki etj)

E enjte – gjelle me mish viçi

E premte – supa me mish ose jo

E shtune – gatime me prodhime deti ose eksperimentim me receta te reja

E diel – receta tradicionale ose tradicionale te modernizuara

Do tju sugjeroj gjithashtu edhe:
nje embelsire per ta gatuar ne fundjave, ne menyre qe mengjesi i se dieles te behet me i shijshem!
dy sallata per te shoqeruar vaktet kryesore gjate javes. Zgjedhja e sallates eshte mjaft personale, per kete arsye perbersit nuk jane perfshire ne listen e pazarit. Une zakonisht pregatis nje sallate cdo dy ose tre dite dhe e ruaj ne frigorifer ne nje tas me kapak hermetik.

Menuja javore do te postohet çdo te premte ne faqen unegatuaj.com!

E HENE

Supë me thjerrëza dhe salçiçe

 

E MARTE

Kubik pule kremozë me djath filadelfia

 

E MERKURE

Makarona me mish të grirë (kimë)

 

E ENJTE

Gjellë me presh

 

E PREMTE

Supë me oriz dhe rukola

 

E SHTUNE

Sardele të vogla me limon në furrë

 

E DIEL

Pulë me oriz në furrë me domate dhe borzilok

 

EMBELSIRE

Kek me portokall dhe kanellë

 

SALLATA

Sallatë me patëllxhan të pjekur

 

Sallatë me panxhar të marinuar

 

menu javore #2

Pulë me oriz në furrë me domate dhe borzilok
previous
Pulë me oriz në furrë me domate dhe borzilok
Kek me banane dhe musli
next
Kek me banane dhe musli
Pulë me oriz në furrë me domate dhe borzilok
previous
Pulë me oriz në furrë me domate dhe borzilok
Kek me banane dhe musli
next
Kek me banane dhe musli

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here