0 0
Biskota me miell orizi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell orizi
60 gr sheqer
75 gr gjalp i shkrirë
1 vezë
1 majë luge kripë
1 lëkurë e grirë limoni
për lyerje sheqer
për lyerje kakao

Nutritional information

0,5 gr
Proteina
1 gr
Yndyrna
6 gr
Karbohidrate
39
Kalori për biskotë

Biskota me miell orizi

Një lloj tjetër biskotash, ato me miell orizi!

Të lehta, të shijshme dhe mbi të gjitha tepër të tretshme për personat që kanë probleme me stomakun, sepse ky miell nuk përmban gluten

Features:
  • Pa gluten

Ingredients

Directions

Share

Këto biskota jane një alternativë shumë e mirë për një mëngjes të shëndetshëm shoqëruar me një gotë qumësht dhe fruta të freskëta. Por kujdes! Nuk duhet ti piqni më shumë se koha e rekomanduar në këtë recetë, edhe pse të sapo dala nga furra mund të duken të buta, por mielli i orizit ka vetinë të forcohet pas disa orësh.

(Visited 373 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Në një enë të thellë rrahim vezën me sheqerin derisa të formohet një përbërje kremoze, shtojmë gjalpin e shkrirë, kripën, lëkurën e limonit dhe vazhdojmë rrahjen me pirun edhe për disa çaste.

2
Done

Përbërjes i shtojmë miellin e orizit dhe brumin e punojmë me duar në tavolinën e punës të pudrosur me miell. E ndajmë në katër pjesë dhe me secilën prej tyre formojmë një cilindër rreth 10cm me diametër jo më të madh se 2cm. I mbështjellim me letër transparente të katërt cilindrat dhe i vendosim në frigorifer për të paktën gjysmë ore.

3
Done

Pas kësaj, i kalojmë cilindrat në pak sheqer të përzierë me kakao dhe i presim në copa të vogla me gjatesi 1 - 1.5cm të cilat i vendosim në tavë të shtruar me letër furre.

Biskotat i pjekim në furrë të parangrohur në 180°C për 10-12 minuta.

Të drejtat e imazhit i përkasin: sgluciniamo.it

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Makarona spageti me limon në shportë alumini
next
Bizele me pançetë në tigan
previous
Makarona spageti me limon në shportë alumini
next
Bizele me pançetë në tigan

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here