0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
100g miell 00
100g çokollatë e zezë
120g gjalp në temperaturë ambjenti
150g sheqer
2 vezë
20g kakao
50g copëza çokollate
100g manaferra
pak kripë
Brauni me çokollate te zeze dhe manaferra

Brauni me çokollate te zeze dhe manaferra

Karakteristikat::
  • Vegjetariane
Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Brauni me çokollate te zeze dhe manaferra pergatiten ne vetem 25 minuta dhe jane shume te buta ne brendesi. Manaferrat e fresketa balancojne shume mire shijen e forte te çokollates dhe kakaos duke i dhene kesaj embelsire ekuilibrin e duhur.

Hapat

1
Kryer

Parangrohim furren ne 180°C. E lyejme taven per braunit me pak gjalp ne pjesen fundore te saj dhe siper vendosim nje leter furre te prere ne ate madhesi.

2
Kryer

Shkrijme çokollaten e zeze bashke me sheqerin ne banjomari ose ne zjarre shume te ulet duke i perziere vazhdimisht. E leme te ftohet pak ne temperature ambjenti.

3
Kryer

Rrahim shume mire vezet me sheqerin derisa te formohet nje krem i fryre dhe me ngjyre te hapur. Shtojme pak nga pak gjalpin me çokollaten dhe vazhdojme rrahjen derisa te perftojme nje perberje kremoze si tip pudingu.

Ne nje ene tjeter, sitim miellin me kakaon te cilat ja shtojme pak nga pak kremit te çokollates duke e perziere me shume kujdes nga poshte lart me spatul. Shtojme se fundi edhe copat e çokollates.

4
Kryer

Hedhim brumin e braunit ne tave dhe siper vendosim manaferrat e fresketa duke i shtypur lehtesisht brenda brumit.

E pjekim per 25 minuta dhe e leme te ftohet plotesisht perpara se ta presim ne feta.

5
Kryer

Si ta sherbejme braunin me çokollate te zeze dhe manaferra?

Kjo embelsire shkon mrekullisht me akullore me vanilje dhe manaferra te fresketa siper.

Ravioli me salcë specash dhe krem djathi
previous
Ravioli me salcë specash dhe krem djathi
Byrekë të shpejtë sfoljatë me gjizë e spinaq
next
Byrekë të shpejtë sfoljatë me gjizë e spinaq
Ravioli me salcë specash dhe krem djathi
previous
Ravioli me salcë specash dhe krem djathi
Byrekë të shpejtë sfoljatë me gjizë e spinaq
next
Byrekë të shpejtë sfoljatë me gjizë e spinaq

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here