0 0
Kremi diplomat

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

2/3 pjesë krem pastiçerie
1/3 pjesë krem shantili

Kremi diplomat

  • 20 Min
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Kremi diplomat konsiston në bashkimin e dy nga kremërat më të përdorur për ëmbëlsira: Kremit te pastiçerise (i përbërë nga qumësht, miell, vezë dhe sheqer)- klikoni këtu për recetën dhe Kremit shantili (i përbërë nga pana, sheqer pluhur dhe vanilje) – klikoni këtu për recetën.

Kremi diplomat përdoret mbi të gjitha për të pregatitur Tortën Diplomat (ose tortën me petë) e cila është e përbërë nga shtresa Petash sfoljat dhe pandispanjë dhe e mbushur me këtë krem  (shpesh i aromatizuar edhe me liker) dhe e spërkatur me sheqer pluhur.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

I bashkojmë të dy krëmërat dhe e përdorim kremin diplomat menjëhërë. Në rast të kundërt, e ruajmë në frigorifer të mbuluar me letër celofoni për 2-3 ditë.

Të drejtat e imazhit i përkasin: passionforbaking.com

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Krem shantili
Featured Image
next
Myfle
previous
Krem shantili
Featured Image
next
Myfle

2 Comments Hide Comments

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here