0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url
Salcë kosi me arra

Salcë kosi me arra

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Me vetem 5 perberes, ju mund te pregatisni salcen e kosit me arra me te mire dhe me te shijshme. Kremoze, ideale per te shoqeruar pjata me baze mishi, ato te kuzhines Meksikane, apo patate te furres.

Perberesit

  • 250gr salce kosi
  • 50gr arra te qeruara
  • 3 thelpinje hudhra
  • 2 luge gjelle vaj ulliri
  • hudher gjarpri

Vendosim ne mikser elektrik arrat, thelpinjte e hudhrave dhe hudhren e gjarprit duke i grire imet. Ne nje ene bashkojme kete perberje me salcen e kosit, shtojme vajin e ullirit dhe i perziejme mire derisa te formohet nje salce homogjene. E vendosim salcen ne frigorifer deri ne momentin e servirjes. E vendosim bukur ne pjate dhe e zbukurojme ne siperfaqe me copeza arrash te grira dhe vaj ulliri.

Domate qershizë të mbushura
previous
Domate qershizë të mbushura
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze
next
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze
Domate qershizë të mbushura
previous
Domate qershizë të mbushura
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze
next
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here