0 0
Tost në furrë

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
8 feta bukë për tost ose bukë normale
8 feta proshutë e pjekur
8 feta djathë mocarela
1 domate
rigon i thatë
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

20 gr
Proteina
9 gr
Yndyrna
26 gr
Karbohidrate
265
Kalori për racion

Tost në furrë

Këto toste mund të shërbejnë si antipastë apo si një mini vakt në çdo moment të ditës.

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Tost ne furre

Hapat

1
Kryer

Si fillim, ndajmë bukën e tostit në dy pjesë, horizontalisht ose diagonalisht.
Presim mocarelën në 8 feta të barabarta dhe bëjmë të njëjtën gjë me domaten pasi e kemi larë mirë dhe i kemi hequr farat. Mbi fetat e bukës vendosim një fetë proshutë, me pas mocarelën dhe në fund domaten. E rregullojmë të gjithën me kripë, piper dhe pak rigon.

2
Kryer

I vendosim tostet në tavë dhe i pjekim në furrë të parangrohur në 180°C për rreth 20 minuta derisa buka të ketë marrë ngjyrë të artë e të jetë bërë krokante dhe mocarela të ketë shkrirë.

Tiramisù klasike
previous
Tiramisù klasike
Rolè proshute të shijshme
next
Rolè proshute të shijshme
Tiramisù klasike
previous
Tiramisù klasike
Rolè proshute të shijshme
next
Rolè proshute të shijshme

5 komente Fsheh komentet

receta shume te mira dhe patjeter te shijshme. kjo recete une e perdor shume dhe eshte fantasitke vetem se shendoshemi pak

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here