• Home
  • Sallata
  • Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur
0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url
Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
  • Vegane
Kuzhina::
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Sallata me ullinj, presh dhe limona nuk mungon ne asnje vakt ne dimer ne shtepine e mamase sime, e cila i pregatit çdo vit vet ullinjte! Mund te pregatitet me limona, portokalle, ose nje kombinim i te dyjave. Vetem nuk duhet te qendroj per shume kohe ne frigorifer duke qene se i humbet shija dhe preshi zbutet me teper se duhet.

Hapat

1
Kryer

Presim pjesen e bardhe te preshit ne feta jo shume te holla dhe e kaveridism me pak vaj ulliri derisa te zbutet dhe te marre ngjyre.

2
Kryer

Hedhim ne nje tas ullinjte, shtojme preshin, fetat e limonit dhe/ose portokallit, pak rigon dhe i perziejme te gjitha shume mire.

Sallate e ruajme ne nje tas me kapak ne frigorifer dhe e konsumojme per maksimumi 3 dite.

Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare
previous
Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
next
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare
previous
Tavë me pulë dhe patate aromatizuar me erëza mesdhetare
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)
next
Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota (coleslaw)

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here