0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
4 feta bukë tosti integrale
2 vezë
80 ml qumësht
100 gr luleshtrydhe
pak kanellë

Vlerat ushqyese të recetës

15 gr
Proteina
10 gr
Yndyrna
27 gr
Karbohidrate
260
Kalori per racion
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh

Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh

Karakteristikat::
  • Vegjetariane
Kuzhina::
  • 10 min
  • Shërbehet per 2 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Buka me veze, eshte nje nga te preferuarat e familjes tone per mengjes. Sot e kam pregatitur pak me ndryshe duke e bere akoma edhe me te shendetshme, pra pa e skuqur ne vaj ose gjalpe, por thjesht duke e thekur pak ne tigan.

Hapat

1
Kryer

Rrahim qumeshtin me vezet dhe kanellen. Lyejme fetat e bukes nga te dyja anet dhe i pjekim ne tigan pa yndyre derisa te marrin ngjyre te arte.

2
Kryer

Per salcen e luleshtrydheve, shtypim luleshtrydhet me pirun dhe i vendosim midis dy fetave buke.
Kur luleshtrydhet nuk jane ne sezon, mund te perdorim ato te ngrirat duke i shkrire plotesisht ne temperature ambjenti (ose ne mikrovale). I shtypim me pirun dhe i kalojme dy minuta ne tigan per te avulluar uji i tepert.

Salcë marinara
previous
Salcë marinara
Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë
next
Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë
Salcë marinara
previous
Salcë marinara
Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë
next
Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here