0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
8 feta bukë për tost
16 feta pançetë e tymosur
8 gjethe sallatë jeshile
8 feta domate
4 lugë gjelle majonezë

Vlerat ushqyese të recetës

18 gr
Proteina
28 gr
Yndyrna
29 gr
Karbohidrate
439
Kalori
Sanduiç BLT

Sanduiç BLT

Kuzhina::

Aq shumë sa pëlqej sallatat e supat e shëndetshme, po aq më shkon mendja edhe për një BLT të mirë me bukë të thekur. Kjo është një recetë amerikane dhe BLT do të thotë: B-Bacon (proshutë), L-Lettuce (sallatë jeshile) dhe T-Tomatoe (domate).

  • 15 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Vendosim një tigan në zjarr mesatar pa yndyrë dhe gatuajmë fetat e pançetës për rreth 10 minuta nga të dyja anët derisa të bëhen krokante. I vendosim mbi një letër kuzhine për ti thithur yndyrën e tepërt.

2
Kryer

Thekim fetat e bukës në tostierë ose në furrë.

Mbi njërën fetë të bukës vendosim fillimisht 4 feta pançetë te thekërisur, 2 fletë sallatë jeshile dhe 2 feta domate. Fetën tjetër të bukës e lyejm me një lugë majonezë dhe e vendosim sipër duke formuar kështu sanduiçin. E ndajmë në dy pjesë dhe e shijojmë.

Tavë me lakra brukseli dhe proshutë
previous
Tavë me lakra brukseli dhe proshutë
Kek me çokollatë të zezë, dardha dhe amareta
next
Kek me çokollatë të zezë, dardha dhe amareta
Tavë me lakra brukseli dhe proshutë
previous
Tavë me lakra brukseli dhe proshutë
Kek me çokollatë të zezë, dardha dhe amareta
next
Kek me çokollatë të zezë, dardha dhe amareta

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here