0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
300 gr fileto pule ose kofshë pa kocka
250 gr patate
250 gr bishtaja
2 thelpinj hudhër
1 degë rozmarinë
2 lugë gjelle vaj ulliri
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

40 gr
Proteina
10 gr
Yndyrna
28 gr
Karbohidrate
389
Kalori për racion
Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë

Pulë në furrë me patate dhe rozmarinë

Karakteristikat::
  • Pa laktozë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Rozmarina eshte nje erze me shije teper intensive e cila shijon mrekullisht me pulen dhe patatet. Prandaj kjo recete duhet provuar patjeter! Eshte kaq e thjeshte, sa une kur e kam zbuluar, nuk arrij ta shijoj pulen ndryshe. Nje pjate me vetem 400 kalori per racion e cila pregatitet ne kohe rekord!

Hapat

1
Kryer

Kaverdisim ne 1 luge vaj ulliri mishin e pules derisa te marre ngjyre nga te gjitha anet. E transferojme ne tave ku shtojme edhe patatet ne copa dhe bishtajat e pastruara.

2
Kryer

Grijme ne rende thelpinjte e hudhres dhe i bashkojme me vajin e ullirit te mbetur, kripe, rozmarine dhe piper. Me ndihmen e nje furçe lyejme pulen dhe perimet.
I pjekim ne 180 grade celcius per rreth 40 minuta.

Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
previous
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
Supë me misër
next
Supë me misër
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
previous
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
Supë me misër
next
Supë me misër

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here