0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
2 kanaçe salcë domatesh 2x400gr
1/2 qepë
2 thelpinj hudhër
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle borzilok i freskët
1 lugë gjelle majdanoz i freskët
1 lugë gjelle rigon i freskët
pak spec i kuq djegës
1 majë luge sodë buke
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

3 gr
Proteina
2 gr
Yndyrna
9 gr
Karbohidrate
67
Kalori për racion
Salcë marinara

Salcë marinara

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
  • Vegane
Kuzhina::
  • 40 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Salca marinara eshte nje salce ideale per te shoqeruar pjata si makarona, pica, per tja shtuar gjellerave te ndryshme apo per frituren e peshkut e frutave te detit. Eshte shume e thjeshte ne pregatitje, per kete arsye une nje here ne jave e pregatis ne sasi te medha dhe e ruaj ne frigorifer ne nje tas te mbyllur hermetikisht. Ja çfare na duhet:

 

 

Hapat

1
Kryer

Kaverdisim ne zjarr te ulet ne vajin e ullirit qepen e grire holle derisa te zbutet. Shtojme hudhrat e grira shume holle dhe i gatuajme akoma edhe per 1 minute. Hedhim salcen e domateve (per kete recete preferohen domate stergjatese, ose thene ndryshe te tipit San Marzano) dhe i copetojme me pirun. Per te rregulluar aciditetin e domateve shtojme nje maje luge sode buke. E rregullojme me kripe, piper dhe e gatuajme salcen ne zjarr te ulet per 20-25 minuta duke e perziere here pas here.

2
Kryer

Shtojme erezat e fresketa dhe specin djeges (nese e perdorim), dhe vazhdojme gatimin edhe per 10 minuta te tjera.
Nese perdorim ereza te thata, shtojme nga nje luge çaji per secilen ne momentin qe shtojme edhe domatet, pra ne fillim.
E ruajme salcen marinara ne frigorifer ne nje tas me kapak mbyllur per max 1 jave.

Shishqebap me salmon dhe limona
previous
Shishqebap me salmon dhe limona
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
next
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
Shishqebap me salmon dhe limona
previous
Shishqebap me salmon dhe limona
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh
next
Bukë me vezë dhe salcë luleshtrydhesh

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here