0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
600 gr salmon i freskët
2 limon(a)
...për marinaturën:
1 tufë majdanoz i freskët
2 thelpinjë hudhër
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë çaji mustardë
1/2 lëng limoni
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

31 gr
Proteina
21 gr
Yndyrna
3 gr
Karbohidrate
328
Kalori për racion
Shishqebap me salmon dhe limona

Shishqebap me salmon dhe limona

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
  • 25 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

  • ...për marinaturën:

Udhëzimet

Share

Nje menyre shume e shijshme e pregatitjes se salmonit, dhe mbi te gjitha ideale per tu pregatitur ne zgare te dielave. I gjithe sekreti qendron tek marinatura e salmonit e cila i jep nje shije mjaft te veçante.

Hapat

1
Kryer

Grijme shume holle majdanozin dhe hudhren, i bashkojme me lengun e limonit, vajin e ullirit, mustarden, kripe dhe piper. Kjo eshte marinatura me te cilen do ti japim shije salmonit.

2
Kryer

Presim salmonin ne kubik pak a shume te rregullt. Lajme nen uje te nxehte limonat dhe i presim ne feta shume te holla. Alternojme ne shkopat e shishqebapit salmonin me fetat e limonit dhe i lyejme me marinaten. I pjekim ne tigan zgare derisa te marrin ngjyre te arte nga te gjitha anet.

E shoqerojme me nje sallate mikse.

Akullore me mjedra
previous
Akullore me mjedra
Salcë marinara
next
Salcë marinara
Akullore me mjedra
previous
Akullore me mjedra
Salcë marinara
next
Salcë marinara

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here