0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
...për kremin e avokados:
1 avokado e pjekur
1 dorë borzilok i freskët
1 thelpi hudhër
1 lugë gjelle fara pishe
1 lugë gjelle salcë tahini
1/2 lëng limoni
kripë
... për kërpudhat:
250 gr kërpudha Champignon
1 thelpi hudhër
1 lugë gjelle fara pishe
2 lugë gjelle vaj ulliri
...për tostin:
4 bukë në feta
pak spec i kuq djegës

Vlerat ushqyese të recetës

6 gr
Proteina
17 gr
Yndyrna
22 gr
Karbohidrate
259
Kalori për person
Tost me krem avokado dhe kërpudha

Tost me krem avokado dhe kërpudha

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
  • Vegane

Mëngjes tepër i vonë sot! Jashtë bora ka shtruar si kurrë më parë dhe çfarë të shijon më shumë sesa ta shohësh tek bie dhe të shijosh një fetë bukë të thekur me krem avokado dhe kërpudha?!

  • 15 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

  • ...për kremin e avokados:

  • ... për kërpudhat:

  • ...për tostin:

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Për kremin e avokados:

Në mikser vendosim avokadon në copa të vogla, borzilokun, hudhrën, farat e pishës, tahinin, lëngun e limonit dhe pak kripë. Shtojmë 2 lugë ujë sa për ta bërë salcën kremoze dhe i grijmë të gjitha bashkë.

2
Kryer

Për kërpudhat:

I presim kërpudhat në feta jo shumë të holla dhe i kavërdisim në vaj ulliri bashkë hudhrën e grirë hollë. Shtojmë farat e pishës dhe i gatuajmë derisa të zbuten, 5-10 minuta.

3
Kryer

Pregatitja e tostit:

Thekim bukën, e lyejmë në fillim me kremin e avokados, vendosim sipër fetat e kërpudhave, e spërkasim me lëng limoni dhe i hedhim pak spec të kuq djegës (sipas dëshirës).

Qofte me fasule të kuqe
previous
Qofte me fasule të kuqe
Qull me drithëra dhe fruta të thata
next
Qull me drithëra dhe fruta të thata
Qofte me fasule të kuqe
previous
Qofte me fasule të kuqe
Qull me drithëra dhe fruta të thata
next
Qull me drithëra dhe fruta të thata

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here