0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
2 kupa tërshërë e bluar
1 kupë dinkel
1/4 kupë elb
1/4 kupë bajame të bluara
1/4 kupë lajthi të bluara
pak vanilje

Vlerat ushqyese të recetës

8 gr
Proteina
6 gr
Yndyrna
30 gr
Karbohidrate
165
Kalori për 1 racion
Qull me drithëra dhe fruta të thata

Qull me drithëra dhe fruta të thata

Një mëngjes shumë i shëndetshëm për të gjithë familjen!

Karakteristikat::
  • Vegane

Drithërat dhe frutat e thata të shoqëruar me qumësht (unë përdor qumështin e bajameve) përbëjnë një vakt të plotë i cili ju jep energji gjatë gjithë paradites!

  • 10 Min
  • Shërbehet per 10 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Të gjithë përbërësit e mësipërm i grijmë shumë mirë në mikser. Pluhurin që formohet e ruajmë në një kavanoz hermetik në një vend të thatë dhe të errët.

2
Kryer

Për mëngjesin përdorim 3 lugë gjelle pluhur miks me 150 ml qumësht (lope, bajame, tërshëre, kokosi, orizi, soje etj). Shtojmë disa fruta të freskëta ose/dhe të thata, dhe ja ku kemi një super mëngjes në vetëm 5 minuta.

Tost me krem avokado dhe kërpudha
previous
Tost me krem avokado dhe kërpudha
Petulla me maja birre
next
Petulla me maja birre
Tost me krem avokado dhe kërpudha
previous
Tost me krem avokado dhe kërpudha
Petulla me maja birre
next
Petulla me maja birre

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here