0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
400g njoki patatesh
1 qepë
1 thelpi hudhër
300g fileto pule
300g kërpudha Champignon
150g krem djathi
trumëz
kripë
vaj ulliri
Njoki patatesh kremoze me fileto pule dhe kërpudha

Njoki patatesh kremoze me fileto pule dhe kërpudha

Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Njoki patatesh kremoze me fileto pule dhe kerpudha eshte nje super recete e shijshme me nje perberes sekret! Per ti dhene kremozitetin nuk kam perdorur krem pana, sepse me pana te gjithe jane te zotet apo jo? 😀
Jo vetem ne kete recete, por edhe ne te tjera, provoni ta zevendesoni panen me krem djathi! Perveçse do te kurseni kalori, edhe shija do te jete spektakolare!

Hapat

1
Kryer

Pastrojme mire nje qepe te vogel dhe e presim holle. Presim imet edhe nje thelpi hudher. I kaverdisim lehtesisht ne vaj ulliri ne zjarr mesatar derisa te zbuten paksa.

2
Kryer

Presim fileton e pules ne shirita dhe e kaveridisim bashke me qepen derisa te marre ngjyre te arte nga te gjitha anet.

3
Kryer

Pastrojme shume mire kerpudhat me nje pecete te paster te lagur ne menyre qe ti heqim dheun e tepert. Nese doni patjeter ti lani nen uje te ftohet te rrjedhshem, bejeni per maksimumi 5 sekonda, jo me shume!
I presim kerpudhat ne feta mesatare dhe i bashkojme me fileton e pules ne tigan. Rregullojme me kripe, piper, pak uje, i vendosim kapakun dhe i gatuajme per 10-15 minuta.

4
Kryer

Shtojme se fundi edhe kremin e djathit duke e perziere mire. Ne kete menyre kemi perftuar nje salce kremoze dhe jo shume kalorike.

I japim shije me pak trumez te fresket, apo me erëzat qe ju preferoni me shume.

5
Kryer

Ziejme njokit e patateve ne uje te valuar me kripe derisa te dalin ne siperfaqe. Kjo do te thote qe jane gatuar dhe jane gati te bashkohen me salcen.

Perziejme mire ne menyre qe shijet te lidhen me njera tjetren dhe e sherbejme neper pjata.

Youtube Video

Ravioli me mbushje limoni me karkaleca dhe kunguj
previous
Ravioli me mbushje limoni me karkaleca dhe kunguj
Krepa me banane dhe Nutella
next
Krepa me banane dhe Nutella
Ravioli me mbushje limoni me karkaleca dhe kunguj
previous
Ravioli me mbushje limoni me karkaleca dhe kunguj
Krepa me banane dhe Nutella
next
Krepa me banane dhe Nutella

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here