• Home
  • Antipasta
  • Byrek të vegjël me kërpudha dhe proshutë të tymosur
0 0
Byrek të vegjël me kërpudha dhe proshutë të tymosur

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Nutritional information

15 gr
Proteina
21 gr
Yndyrna
18 gr
Karbohidrate
317
Kalori për racion

Byrek të vegjël me kërpudha dhe proshutë të tymosur

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Provoni te pergatisni keto byrek te vegjel me pete sfoljate te cilat piqen ne vetem 15 minuta! Mund te konsumohen si te ngrohte ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve!

Ingredients

Directions

Share
(Visited 99 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Ne nje tigan me pak vaj ulliri, kaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur te prere holle. Shtojme kerpudhat e prera ne feta, i rregullojme me kripe dhe piper te zi te sapobluar dhe i gatuajme ne kete menyre me kapak te mbyllur per rreth 10 minuta duke shtuar pak uje nese eshte e nevojshme.

2
Done

Hapim peten sfoljate ne tavolinen e punes dhe me ndihmen e nje forme rrethore ose nje gote, formojme 12 rrathe ose disqe brumi.

3
Done

Ne secilin disk brumi vendosim nga nje luge te vogel mbushje me proshute dhe kerpudha, nje cope djathe qe shkrin (Gouda, Ementaler etj) dhe i mbyllim me kujdes duke i vendosur nje tjeter siper. I mbyllim mire anet e byreçkve dhe i lyejme ne siperfaqe me pak te verdhe veze te holluar me uje. I sperkasim me fara susami dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200°C per 15 minuta. 

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Fileto viçi me pana dhe kërpudha
next
Qofte me qull e arra
previous
Fileto viçi me pana dhe kërpudha
next
Qofte me qull e arra

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here