0 0
Fileto pule të skuqura me galetë

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

40 gr
Proteina
18 gr
Yndyrna
22 gr
Karbohidrate
418
Kalori për racion

Fileto pule të skuqura me galetë

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
  • 20 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Fileto e pulës me galetë është një pjatë e dytë shumë e shijshme e cila i pershtatet kërkesave të gjithë familjes, sidomos të fëmijëve. Receta e mëposhtme rekomandon që filetot të skuqen, por nëse dëshironi një pjatë më të lehtë mund ti gatuani edhe në furrë.

Hapat

1
Kryer

Si fillim, vendosim filetot e pulës midis dy qeseve celofoni dhe i rrahim me ndihmën e një rrahëse mishi duke synuar më shumë tek anët; filetot duhet të arrijnë trashësinë e rreth 1 cm.

I heqim celofonin dhe i kalojmë fillimisht në miell me pak piper, më pas në vezë të rrahur me pak kripë dhe së fundi në galetë duke i shtypur mirë me gishta në mënyrë që "të vishen" plotësisht me galetën.

2
Kryer

I skuqim në pak gjalp dhe vaj ulliri në zjarr të avashëm (në mënyrë që të gatuhen edhe nga brenda) për rreth 3-4 minuta nga secila anë, apo derisa të kenë marrë ngjyrë të artë.

I shërbejmë të ngrohta me lëng limoni, patate të skuqura, patate furre etj.

Pica të vogla me krem djathi
previous
Pica të vogla me krem djathi
Krepa në furrë me rikota dhe proshutë
next
Krepa në furrë me rikota dhe proshutë
Pica të vogla me krem djathi
previous
Pica të vogla me krem djathi
Krepa në furrë me rikota dhe proshutë
next
Krepa në furrë me rikota dhe proshutë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here