0 0
Çikore e tiganisur me domate të thara

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
500 gr çikore
5 domate të thara
1 thelpi hudhër
4 lugë gjelle vaj ulliri
spec i kuq i ëmbël
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

4 gr
Proteina
14 gr
Yndyrna
6 gr
Karbohidrate
155
Kalori për racion

Çikore e tiganisur me domate të thara

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
  • Vegane

Çikorja eshte nje bime e eger me shije paksa te hidhur e cila ka vetine te largoj helmet nga organizmi yne. Nese deri tani e keni konsumuar te zjere me kripe, vaj ulliri dhe limon, ka ardhur koha tju tregoj nje tjeter recete te cilen une e perdor shpesh si garniture te filetove ose kotoletave te pules.

  • 15 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Ziejme çikoren ne uje te bollshem me kripe per 10 minuta. E kullojme  dhe e shtrydhim mire me dore ne menyre qe te eleminojme sa me shume uje te jete e mundur, i cili eshte i hidhur.

2
Kryer

Ne nje tigan, kaverdisim ne vaj ulliri hudhren e grire holle, specin djeges dhe domatet e thara te prera ne copeza. Shtojme çikoren dhe vazhdojme ta gatuajme per rreth 5 minuta ne zjarr te ulet ne menyre qe shijet te bashkohen me njera tjetren. E rregullojme me kripe dhe e sherbejme te ngrohte.

Makarona me qofte të vogla
previous
Makarona me qofte të vogla
Shakshuka
next
Shakshuka
Makarona me qofte të vogla
previous
Makarona me qofte të vogla
Shakshuka
next
Shakshuka

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here