0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
4 fileto dreri
piper i zi i sapobluar
kripë
vaj ulliri
...sallata për shoqërim:
2 patate të ziera
1 dorë misër i zierë
4-5 kastraveca turshi
1 qepë
1 lugë gjelle majonezë

Vlerat ushqyese të recetës

25 gr
Proteina
18 gr
Yndyrna
31 gr
Karbohidrate
377
Kalori për racion (bashkë me sallatën)
Fileto dreri në tigan

Fileto dreri në tigan

Mishi i drerit është një nga mishët e kuq më të shëndetshëm, me shije mjaft intensive, pa yndyrë dhe kolesterol. Shumë i pasur me hekur (në fakt kuptohet edhe nga ngjyra) dhe një burim i shkëlqyer i vitaminave B.

Karakteristikat::
  • Pa laktozë

Përbërësit

  • ...sallata për shoqërim:

Udhëzimet

Share

Fileto dreri në tigan

Hapat

1
Kryer

Filetot i thajmë shumë mirë me letër kuzhine dhe i fërkojmë me kripë, piper dhe vaj ulliri. Vendosim në zjarr shumë të lartë një tigan pa shtuar yndyrë dhe e nxehim fort. Skuqim filetot e mishit për 2-3 minuta nga secila anë. Në sipërfaqe do jetë krijuar një kore e kuqerremtë dhe lëngjet e mishit do kenë ngelur në brendësi.

2
Kryer

Parangrohim furrën në 120°C. I transferojmë filetot e mishit të drerit në një tavë dhe i pjekim për 5 minuta. Në këtë mënyrë mishi do të jetë i butë brenda dhe pak kërc në sipërfaqe.

3
Kryer

Unë e kam shoqëruar me këtë sallatë: patate të ziera, kastraveca turshi, misër dhe qepë, të gjitha të prera në të njëjtën madhësi, të kriposura dhe të rregulluara me vetëm 1 lugë majonezë. Gjithashtu edhe me brusketa me krem ullinjsh kallamate.

Fileto gjeli deti në salcë agrumesh dhe mjaltë
previous
Fileto gjeli deti në salcë agrumesh dhe mjaltë
Mini kek Red Velvet
next
Mini kek Red Velvet
Fileto gjeli deti në salcë agrumesh dhe mjaltë
previous
Fileto gjeli deti në salcë agrumesh dhe mjaltë
Mini kek Red Velvet
next
Mini kek Red Velvet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here