0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
500g kungull
1 spec i kuq
1 qepë
1 mollë jeshile
1 karrotë
1/2 koke hudhër
2 degë rozmarinë
erëza të thata
kripë
piper i zi i sapobluar
4 lugë gjelle vaj ulliri
...për shoqërim:
bukë e thekur në kubik
Schmand (krem i athët)
Supë kremoze me kungull të pjekur

Supë kremoze me kungull të pjekur

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Përbërësit

  • ...për shoqërim:

Udhëzimet

Share

Nje supe e ngrohte perfekte per tu shijuar ne vjeshte dhe ne dimer: kremoze me baze kungulli dhe perimesh, shume e shendetshme dhe me plot vlera ushqyese. Ne e kemi shoqeruar me kubike buke te skuqur ne gjalp… nuk mund tja u pershkruaj dot me fjale kombinimin e shijeve, duhet patjeter ta provoni!

Hapat

1
Kryer

Pastrojme kungullin nga farat e brendshme dhe e presim ne feta. Pastrojme edhe perimet dhe i ndajme ne copa te medha (forma nuk ka rendesi pasi pas pjekies do ti kalojme ne mikser)
Vendosim kungullin ne nje tave dhe shtojme specin e kuq, qepen, mollen, karroten, hudhren (e paqeruar), rozmarinen, erezat mikse, kripe, piper dhe vaj ulliri.

2
Kryer

I pjekim te gjitha perimet ne furre 180 grade celcius per 20-25 min.

3
Kryer

Perimet e pjekura i kalojme ne tenxhere, shtojme uje ose leng perimesh dhe i frulojme derisa ta kthejme ne krem.

4
Kryer

E shoqerojme me kubik buke te skuqur ne gjalp dhe krem te athet.

Youtube Video

Patate në fritezë me ajër
previous
Patate në fritezë me ajër
Patate në fritezë me ajër
previous
Patate në fritezë me ajër

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here