0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

1 litër qumësht
90 gr miell miell rreth 10 lugë gjelle
5 limon (lëngu)
piper i bardhë
kripë
Salcë me limon

Salcë me limon

Karakteristikat::
  • Vegjetariane

Salca me limon është perfekte për të shoqëruar pjatat e dyta të mishit (të ftohta) apo peshk/fruta deti. Provojeni të zhysni edhe krahët e pulës të skuqura në të: shija është e siguruar!

  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Salcë me limon

Hapat

1
Kryer

Tresim miellin në qumësht duke e hedhur në një tenxhere që nuk ngjit dhe e vendosim në zjarrë mesatar duke e përzierë vazhdimisht derisa salca të jetë trashur aq sa duhet. E heqim nga zjarri, i hedhim lëngun e limonave, pak kripë dhe e aromatizojmë me piper.

Karamel dhe salcë karameli
previous
Karamel dhe salcë karameli
Jufka dibre me pulë
next
Jufka dibre me pulë
Karamel dhe salcë karameli
previous
Karamel dhe salcë karameli
Jufka dibre me pulë
next
Jufka dibre me pulë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here