0 0
Salcë me limon

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

1 litër qumësht
90 gr miell miell rreth 10 lugë gjelle
5 limon (lëngu)
piper i bardhë
kripë

Salcë me limon

Features:
  • Vegjetariane

Salca me limon është perfekte për të shoqëruar pjatat e dyta të mishit (të ftohta) apo peshk/fruta deti. Provojeni të zhysni edhe krahët e pulës të skuqura në të: shija është e siguruar!

  • Medium

Ingredients

Directions

Share
(Visited 50 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Tresim miellin në qumësht duke e hedhur në një tenxhere që nuk ngjit dhe e vendosim në zjarrë mesatar duke e përzierë vazhdimisht derisa salca të jetë trashur aq sa duhet. E heqim nga zjarri, i hedhim lëngun e limonave, pak kripë dhe e aromatizojmë me piper.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Karamel dhe salcë karameli
next
Jufka dibre me pulë
previous
Karamel dhe salcë karameli
next
Jufka dibre me pulë

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here