0 0
Bukë me hudhra

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 bagetë
125 gr gjalp
3-4 thelpinj hudhër
pak majdanoz i freskët
pak rigon i thatë

Nutritional information

6 gr
Proteina
27 gr
Yndyrna
27 gr
Karbohidrate
365
Kalori për person

Bukë me hudhra

Buka me hudhra është një recetë tradicionale amerikane, shumë e thjeshtë për tu pregatitur dhe tepër e shijshme sidomos për të shoqëruar supën, sallatën apo perimet në zgarë.

Features:
  • Vegjetariane
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share

 

 

(Visited 272 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Qërojmë hudhrat dhe i grijmë shumë imët. Shkrijmë gjalpin në zjarr të avashëm apo në mikrovalë, shtojmë hudhrat e grira dhe erëzat.

Presim bagetën në feta diagonalisht, por pa shkuar deri në fund. Lyejmë me gjalpin me hudhër midis fetave të bukës dhe e pjekim në furrë të parangrohur në 200°C për 15-20 minuta apo derisa të marrë ngjyrë të artë. E servirim bukën të ngrohtë dhe krokante.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Lulelakër me vezë të ziera
Featured Image
next
Kompekaj
previous
Lulelakër me vezë të ziera
Featured Image
next
Kompekaj

8 Comments Hide Comments

bejeni me buke shtepie thjeshte qe blini e gjate,une e bej eshte super fare se e gatuaj ne restorant grek,,

Po kjo eshte mete vertet e shishme kte recet e bej edhe une kur bejm mish ne zgar

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here