0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
1 petë sfoljatë
100 gr djathë Brie
200 gr salcë pesto
6 domate të vogla
1 lugë gjelle fara pishe

Vlerat ushqyese të recetës

5 gr
Proteina
18 gr
Yndyrna
19 gr
Karbohidrate
256
Kalori për një shportëz sfoljatë
Shportëza pete sfoljatë të mbushura

Shportëza pete sfoljatë të mbushura

Karakteristikat::
  • Vegjetariane

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Unë mbaj gjithmonë në frigorifer një pako petë sfoljatë sepse më nxjerr gjithmonë nga situata kur nuk kam ide se çfarë të gatuaj. Si këto shportëza, ose byreçka të hapur që i pregatita për fëmijët në darkë. Kësaj here i mbusha me djath Brie, pesto me borzilok, domate të vogla dhe fara pishe. Sigurisht që mund ti mbushni me çfarë të doni: djath kaçkavall, guda, proshutë, salçiçe etj.

 

 

Hapat

1
Kryer

Petën sfoljatë e ndajme ne 12 pjesë të barabarta dhe çdo pjesë e vendosim në gropëzat e tavës për kek të vegjël (muffin). E çpojmë pak në fund me pirun dhe e mbushim me një copë djathë Brie (ose mund të përdorni çdo lloj djathi tjetër që shkrin), 1 lugë të vogël pesto borziloku, gjysmë domate dhe disa fara pishe. I pjekim shportëzat në furrë të parangrohur në 200°C per rreth 20 minuta.

Mini kek Red Velvet
previous
Mini kek Red Velvet
Sallatë Çezar me pulë
next
Sallatë Çezar me pulë
Mini kek Red Velvet
previous
Mini kek Red Velvet
Sallatë Çezar me pulë
next
Sallatë Çezar me pulë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here