0 0
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë

  • Medium

Directions

Share

Patellxhanet e mbushur me djathe te bardhe, jane nje pjate tipike verore, e fresket dhe shume e lehte. Mund te konsumohen te sapodala nga furra ashtu dhe te ftohta. Provoni ti shoqeroni me pak Salce xaxiqe per nje shije akoma me te plote.

Patellxhan te mbushur me djathe te bardhe1

 

Perberesit

  • 4 patellxhane te gjate, te ndare ne dy pjese
  • 200gr djathe te bardhe, te therrmuar
  • 200ml pana kuzhine
  • 2 thelpinje hudhra, te grira holle
  • 1 tufe majdanoz te fresket, te grire holle
  • kripe
  • piper te zi te sapobluar
  • vaj ulliri ekstra te virgjer

I heqim tulin patellxhaneve, e presim ne kubik te vegjel dhe e kaverdisim ne vaj ulliri ektra te virgjer bashke me hudhren e grire holle derisa te zbuten. E perziejme me djathin e therrmuar, panen e kuzhines, majdanozin, e rregullojme me kripe e piper dhe mbushim me to patellxhanet.

I pjekim ne furre te parangrohur ne 180°C per rreth 30-40 minuta derisa te kene marre nje ngjyre te bukur ne siperfaqe.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
next
Kofsha pule me perime në furrë
previous
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
next
Kofsha pule me perime në furrë

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here