0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë

Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Patellxhanet e mbushur me djathe te bardhe, jane nje pjate tipike verore, e fresket dhe shume e lehte. Mund te konsumohen te sapodala nga furra ashtu dhe te ftohta. Provoni ti shoqeroni me pak Salce xaxiqe per nje shije akoma me te plote.

Patellxhan te mbushur me djathe te bardhe1

 

Perberesit

  • 4 patellxhane te gjate, te ndare ne dy pjese
  • 200gr djathe te bardhe, te therrmuar
  • 200ml pana kuzhine
  • 2 thelpinje hudhra, te grira holle
  • 1 tufe majdanoz te fresket, te grire holle
  • kripe
  • piper te zi te sapobluar
  • vaj ulliri ekstra te virgjer

I heqim tulin patellxhaneve, e presim ne kubik te vegjel dhe e kaverdisim ne vaj ulliri ektra te virgjer bashke me hudhren e grire holle derisa te zbuten. E perziejme me djathin e therrmuar, panen e kuzhines, majdanozin, e rregullojme me kripe e piper dhe mbushim me to patellxhanet.

I pjekim ne furre te parangrohur ne 180°C per rreth 30-40 minuta derisa te kene marre nje ngjyre te bukur ne siperfaqe.

 

Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
previous
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
Kofsha pule me perime në furrë
next
Kofsha pule me perime në furrë
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
previous
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë
Kofsha pule me perime në furrë
next
Kofsha pule me perime në furrë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here