0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

22 gr
Proteina
30 gr
Yndyrna
64 gr
Karbohidrate
600
Kalori për racion
Tortelini me pana dhe proshutë

Tortelini me pana dhe proshutë

Makaronat e mbushura tortelini me proshute dhe pana jane nje nga pjatat me te dashura dhe me te gatuara jo vetem ne Itali nga e kane origjinen, por kudo.

Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Tortelinit mund te jene te mbushura me spinaq dhe rikota, proshute, mish te grire etj, por kombinimi me kremozitetin e panes dhe shijen delikate te proshutes, i ben perfekte per nje darke mes miqsh!

Nese do ti shijoni bashke me nje Sallatë me djathë Burrata dhe domate të vogla, vakti juaj do te jete i kompletuar dhe shija e siguruar!

Hapat

1
Kryer

Ziejme makaronat tortelini ne uje me kripe per egzaktesisht kohen e treguar ne konfeksion.

2
Kryer

Shkrijme gjalpin ne nje tigan ne zjarr mesatar dhe kaverdisim per pak minuta proshuten e pjekur derisa te marre ngjyre te lehte nga te gjitha anet.

3
Kryer

Shtojme kremin pana, e rregullojme me kripe dhe shtojme te verdhat e vezeve duke i perziere mire. Shtojme edhe djathin grana te grire dhe e leme salcen te trashet per pak minuta.

4
Kryer

Hedhim makaronat tashme te ziera tek salca me pana dhe proshute dhe i perziejme. I servirim te ngrohta me pak djathe te grire ne siperfaqe.

Fileto viçi me salce boronicash
previous
Fileto viçi me salcë boronicash
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica)
next
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica) – recetë në vetëm 5 minuta
Fileto viçi me salce boronicash
previous
Fileto viçi me salcë boronicash
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica)
next
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica) – recetë në vetëm 5 minuta

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here