0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
500g patate
2 lugë gjelle vaj ulliri
sipas dëshirës erëza të thata
2 thelpinj hudhër
kripë
piper i zi i sapobluar
djathë i grirë Grana
Patate në fritezë me ajër

Patate në fritezë me ajër

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
  • Vegane
  • Vegjetariane

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Ju ndodh ndonjehere te mos keni deshire te gatuani asgje ne darke, sepse mbase keni qene jashte deri vone dhe vini ne shtepi te lodhur? Mua shpesh… Por, qekur kam zbuluar receten e ketyre patateve “te skuqura” ne fritezen me ajer, nuk i ndaj me nga tavolina.

Jane aq te shijshme, te thjeshta dhe mbi te gjitha te shendetshme. Femijet e mi i shoqerojne shpesh me ketchup apo majoneze (me pak yndyre). Duke perdorur fritezen me ajer, jo vetem mund te gatuajme me shume me pak yndyre, por edhe pjekia realizohet ne menyre perfekte pasi ajri qarkullon neper te gjithe pjesen e brendeshme te fritezes.

Hapat

1
Kryer

Qerojme patatet dhe i presim ne formen qe deshirojme.

2
Kryer

I vendosim patatet ne nje tas te madh dhe shtojme kripe, piper, vaj ulliri, hudhren e grire holle, erezat sipas deshires dhe djathin e grire duke i perziere shume mire.

3
Kryer

I vendosim ne fritezen me ajer dhe i pjekim ne 200 grade celcius per 10 minuta. I perziejme dhe i pjekim edhe per 10 minuta te tjera.
I shoqerojme sipas deshire me pak majdanoz te grire ne siperfaqe.

Youtube Video

Waffel të butë me banane
previous
Waffel të butë me banane
Supë kremoze me kungull të pjekur
next
Supë kremoze me kungull të pjekur
Waffel të butë me banane
previous
Waffel të butë me banane
Supë kremoze me kungull të pjekur
next
Supë kremoze me kungull të pjekur

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here