0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
2 banane shumë të pjekura
150g gjalp në temperaturë ambjenti
300g miell 00
130ml dhallë
4 lugë gjelle sheqer
6 vezë
1 pako pluhur pjekës
pak vanilje
pak lëng limoni
një majë luge kripë
Waffel të butë me banane

Waffel të butë me banane

Nderkohe qe ditet behen me te ngrohta dhe me te gjata, shtohet edhe deshira per te gatuar dicka te shijshme per mengjeset e fundjaves dhe per ta shijuar me nje filxhan kafe ne verande. Dhe çfare ka me te shijshme sese waffel me banane te sapo pjekura shoqeruar me pak kos, banane, boronica dhe grimca kakao?

Karakteristikat::
  • Vegjetariane
Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Shtypim bananet me pirun dhe i sperkasim me pak leng limoni ne menyre qe te mos nxihen. Rrahim vezet me sheqerin, vaniljen dhe kripen. Shtojme gjalpin e bute, miellin, pluhurin pjekes, dhallen duke in perziere mire.

2
Kryer

Ngrohim mire paisjen per Waffel dhe hedhim nga 3-4 luge gjelle ne secilen pjese. Kur te kene marre ngjyre te arte, i heqim duke i vendosur ne nje pjate te shtruar me leter kuzhine. Letra sherben per ti thithur te gjithe lageshtiren dhe avullin.

3
Kryer

I shoqerojme sipas deshires me salce çokollate, apo per ti bere pak me dietike, me kos te trashe, banane, boronica dhe therrime kakao.

Kek me çokollatë dhe erëza
previous
Kek me çokollatë dhe erëza
Patate në fritezë me ajër
next
Patate në fritezë me ajër
Kek me çokollatë dhe erëza
previous
Kek me çokollatë dhe erëza
Patate në fritezë me ajër
next
Patate në fritezë me ajër

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here