0 0
menu javore #5

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

menu javore #5

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht.

Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu:

E hene – do te jete dita pa mish! Mishin do ta zevendesojme pergjithesisht me bishtajore.

E marte – mish pule

E merkure – receta Italiane (makarona/njoki etj)

E enjte – gjelle me mish viçi

E premte – supa me mish ose jo/byrek

E shtune – gatime me prodhime deti ose eksperimentim me receta te reja

E diel – receta tradicionale ose tradicionale te modernizuara

Do tju sugjeroj gjithashtu edhe:
nje embelsire per ta gatuar ne fundjave, ne menyre qe mengjesi i se dieles te behet me i shijshem!
dy sallata per te shoqeruar vaktet kryesore gjate javes. Zgjedhja e sallates eshte mjaft personale, per kete arsye perbersit nuk jane perfshire ne listen e pazarit. Une zakonisht pregatis nje sallate cdo dy ose tre dite dhe e ruaj ne frigorifer ne nje tas me kapak hermetik.

Menuja javore do te postohet çdo te premte ne faqen unegatuaj.com!

E HENE

Supë krem me thjerrëza të kuqe

 

E MARTE

Fileto pule me salcë mustarde

 

E MERKURE

Makarona me patate

 

E ENJTE

Turli me perime

 

E PREMTE

Byrek me presh dhe qumësht

 

E SHTUNE

Peshk barbun me salcë në furrë

 

E DIEL

Rosnica me pulë

 

EMBELSIRE

Kek me portokall

 

SALLATA

Sallatë kapriçoze

 

Sallatë me fasule të kuqe

Supa e parë e bebit
previous
Supa e parë e bebit
Djathë i bardhë i skuqur me susam dhe mjaltë
next
Djathë i bardhë i skuqur me susam dhe mjaltë
Supa e parë e bebit
previous
Supa e parë e bebit
Djathë i bardhë i skuqur me susam dhe mjaltë
next
Djathë i bardhë i skuqur me susam dhe mjaltë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here