0 0
Rizoto milanez (me shafran)

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Rizoto milanez (me shafran)

  • Medium

Directions

Share

Rizoto me shafran eshte nje pjate shume antike, tipike e Italise se Veriut (Lombardise). Eshte i thjeshte per tu pregatitur, i shijshem, i lehte dhe me nje ngjyre te verdhe te kendeshme. Sipas deshires gjithashtu mund ti shtohen edhe kerpudha, salcice apo fruta deti.
Perberesit per 4 persona

  • 400gr oriz per rizoto (psh Carnaroli)
  • 100gr gjalp
  • 150gr djath Grana (apo djath tjeter kackavall te forte)
  • 1 liter leng mishi (apo leng te pregatitur nga koncentrate)
  • 1/2 gote vere te bardhe
  • 1 qepe te vogel
  • 1 bustine shafran

Fillimisht vendosim lengun e mishit te zieje ne nje tenxhere te cilen duhet ta mbajme gjithmone ne vlim. Ne mungese te tij, mund te perdorim 2 kuba koncentrate vici te cilat i kemi shkrire ne 1 liter uje.

Ne nje tigan te madh kaurdisim qepen e grire holle me gjysmen e gjalpit (gjalpi duhet vetem te shkrije dhe jo te skuqet) ne zjarr te avashem duke i perziere here pas here me nje luge druri. Shtojme orizin dhe vazhdojme perzierjen derisa ai ta kete thithur komplet gjalpin. Pas kesaj, ne zjarr te forte, e shuajme perberjen me vere te bardhe te cilen e leme te avulloje plotesisht.

(Visited 14 times, 1 visits today)

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Brumi bazë i picës
next
Receta bazë për krepa
previous
Brumi bazë i picës
next
Receta bazë për krepa

2 Comments Hide Comments

te lutem mund te me sqarosh cfare eshte safrani, emri ne anglisht, te lutem,gjendet lehte?

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here