0 0
Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
...përbërësit për një tavë të rrumbullakët:
300 gr brumë pice
300 gr brokoli vetëm lulet
150 gr salçiçe e freskët
50 gr djathë i grirë Gouda
1 thelpi hudhër
1 majë luge spec i kuq i ëmbël
vaj ulliri

Nutritional information

17 gr
Proteina
30 gr
Yndyrna
44 gr
Karbohidrate
505
Kalori për racion

Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Jemi ne fundin e stines se brokolit, prandaj pse te mos e perdorim kete perim te pasur me vitamin C dhe antioksidant? Receta e meposhtme eshte nje nderthurje midis tortes se kripur dhe pices.

Cuisine:

Ingredients

  • ...përbërësit për një tavë të rrumbullakët:

Directions

Share
(Visited 68 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Ziejme ne uje me pak kripe per rreth 5 minuta lulet e brokolit, i kullojme dhe i leme menjane.

2
Done

Ne nje tigan, kaverdisim me nje luge vaj ulliri hudhren e prere ne feta te holla, shtojme salçiçet te cilave u kemi hequr lekuren dhe i kemi ndare ne copa te vogla dhe i kaverdisim derisa te marrin ngjyre nga te gjitha anet.

Shtojme lulet e brokolit, i sperkasim me pak paprika dhe e ngreme zjarrin ne maksimum ne menyre qe te marrin shije dhe te avulloje uji i tepert, per rreth 2 minuta.

3
Done

Lyejme me vaj ulliri taven ne te cilen do te pregatisim torten e kripur dhe hapim mbi te brumin e pices. Hedhim siper perberjen me brokoli dhe salçiçe, e sperkasim me pak vaj ulliri dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne 200°C per rreth 20 minuta, 5 minutat e fundit e sperkasim edhe me djathin kaçkavall te grire. E presim ne copa dhe e sherbejme menjehere.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Makarona me peshk ton
next
Byrek me spinaq
previous
Makarona me peshk ton
next
Byrek me spinaq

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here