0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

16 gr
Proteina
12 gr
Yndyrna
37 gr
Karbohidrate
327
Kalori për racion
Makarona në furrë me bizele

Makarona në furrë me bizele

Karakteristikat::
  • Vegjetariane

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Jane kaq te shijshme dhe te thjeshta ne pregatitje, sa behen sa hap e mbyll syte. Nese e keni gati salcen marinara (qe une e pregatis 1 here ne jave ne sasi te madhe dhe e perdor per makarona, pica, ose gjelle) receta eshte elementare. Jam e sigurt qe sdo te mjaftoheni vetem me nje pjate 😋
Kjo eshte recete e librit #skinypasta qe dmth per nje racion ka me pak se 500 kalori. Do tju sjelle ne vazhdim receta te tjera, te shijshme dhe me pak kalori 😋

Hapat

1
Kryer

Ziejme makaronat per gjysmen e kohes qe tregohet ne konfeksion. Kjo recete behet akoma edhe me e shijshme nese makaronat jane me veze.
I kullojme dhe i bashkojme me salcen marinara, bizelet e ngrira, rregullojme me kripe, piper dhe i shtrojme gjysmat ne tave. Hedhim siper gjysmen e sasise se te dy djatherave dhe i perziejme.

2
Kryer

Shtojme gjysmen tjeter te makaronave dhe i sperkasim me djatherat e mbetur. E mbulojme taven me leter alumini dhe e pjekim per 30 minuta. Heqim letren dhe e pjekim edhe per 10 minuta te tjera. E leme te pushoje per 15 minuta perpara se ta sherbejme.

Supë me misër
previous
Supë me misër
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur
next
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur
Supë me misër
previous
Supë me misër
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur
next
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here