0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Nutritional information

16 gr
Proteina
12 gr
Yndyrna
37 gr
Karbohidrate
327
Kalori për racion
Makarona në furrë me bizele

Makarona në furrë me bizele

Features:
  • Vegjetariane

Ingredients

Directions

Share

Jane kaq te shijshme dhe te thjeshta ne pregatitje, sa behen sa hap e mbyll syte. Nese e keni gati salcen marinara (qe une e pregatis 1 here ne jave ne sasi te madhe dhe e perdor per makarona, pica, ose gjelle) receta eshte elementare. Jam e sigurt qe sdo te mjaftoheni vetem me nje pjate 😋
Kjo eshte recete e librit #skinypasta qe dmth per nje racion ka me pak se 500 kalori. Do tju sjelle ne vazhdim receta te tjera, te shijshme dhe me pak kalori 😋

(Visited 24 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Ziejme makaronat per gjysmen e kohes qe tregohet ne konfeksion. Kjo recete behet akoma edhe me e shijshme nese makaronat jane me veze.
I kullojme dhe i bashkojme me salcen marinara, bizelet e ngrira, rregullojme me kripe, piper dhe i shtrojme gjysmat ne tave. Hedhim siper gjysmen e sasise se te dy djatherave dhe i perziejme.

2
Done

Shtojme gjysmen tjeter te makaronave dhe i sperkasim me djatherat e mbetur. E mbulojme taven me leter alumini dhe e pjekim per 30 minuta. Heqim letren dhe e pjekim edhe per 10 minuta te tjera. E leme te pushoje per 15 minuta perpara se ta sherbejme.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Supë me misër
next
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur
previous
Supë me misër
next
Pufka (ose Jufka) me qumësht pluhur

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here