0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
4 vezë
6 lugë gjelle qumësht
2 lugë gjelle gjizë
1 lugë gjelle gjalp
1 thelpi hudhër
kripë
150 gr pançetë e tymosur
gjysmë avokado e pjekur
1 dorë domate të vogla
1 dorë ullinj kallamate
për shoqërim bukë e thekur

Vlerat ushqyese të recetës

23 gr
Proteina
45 gr
Yndyrna
12 gr
Karbohidrate
528
Kalori për racion
Mëngjes proteinik me vezë, pançetë dhe avokado

Mëngjes proteinik me vezë, pançetë dhe avokado

Një mëngjesi të mirë proteinik nuk i thotë askush jo, sidomos nëse dita përpara është e ngarkuar me aktivitete apo punë.

  • 10 min
  • Shërbehet per 2 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Nxehim një tigan në zjarr të ulët-mesatarë, shkrijmë gjalpin dhe e aromatizojmë me hudhrën e shtypur të cilën më pas do ta heqim. Thyejmë vezët në një tas dhe i rrahim për 1 minutë me ndihmën e një piruni bashkë me qumështin dhe pak kripë. Hedhim vezët në tigan dhe me ndihmën e një spatule silikoni i përziejmë vezët duke filluar nga anët drejt qëndrës së tiganit. Shtojmë gjizën dhe vazhdojmë përzierjen edhe për pak sekonda.

2
Kryer

E shoqërojmë me pançetë të thekërisur, të cilën e gatuajmë pa yndyrë në një tigan të nxehtë. Gjithashtu sipas dëshirës me feta avokado, domate të vogla, ullinj kallamate dhe bukë të thekur.

Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
previous
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
Djathë i bardhë i pjekur
next
Djathë i bardhë i pjekur
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
previous
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
Djathë i bardhë i pjekur
next
Djathë i bardhë i pjekur

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here