0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
250 ml ujë
70 gr sheqer
250 ml kafe moka
200 gr krem pana për ëmbëlsira
pak vanilje

Nutritional information

1 gr
Proteina
10 gr
Yndyrna
19 gr
Karbohidrate
166
Kalori për racion
Granita me kafe

Granita me kafe

kafe e ftohtë akull

Features:
  • Pa gluten
  • Vegjetariane
Cuisine:

Granita është një alternativë shumë e freskët dhe origjinale e akullores me origjinë siçiliane e përbërë nga ujë, sheqer dhe limon (granita me limon). Ne po iu japim recetën e granita-s me kafe, tepër e shijshme për t'u shijuar në mëngjes bashkë me një briosh ose disa biskota.

  • 3 orë
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 67 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Vendosim sheqerin, ujin dhe vaniljen në një tenxhere dhe e ziejmë për rreth 3 minuta. E heqim shurupin nga zjarri dhe kur të jetë ftohur shtojmë kafen duke e përzierë mirë. E hedhim përbërjen në një enë qelqi ose alumini dhe e fusim në akull për t’u ngrirë për 2-3 orë duke e përzierë çdo 30 minuta derisa të formohen kristale akulli të mëdhaja.

E hedhim nëpër gota duke e shoqëruar me pak krem pana të rrahur në sipërfaqe.

Të drejtat e imazhit i përkasin: www.donnahay.com.au

2
Done

Këshillë:

Sipas dëshirës, ujin mund ta zëvendësojmë me qumësht në të njëjtën sasi.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Jufka dibre me pulë
next
Tasqebap në tenxhere me presion
previous
Jufka dibre me pulë
next
Tasqebap në tenxhere me presion

One Comment Hide Comments

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here