0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
320 gr makarona të gjata (spaghetti, linguine etj)
160-200 gr peshk ton nën vaj/ujë
400 gr salcë domatesh
2 thelpinj hudhër
2 lugë të vogla kaperi
2 fileto cironke opsionale
pak spec i kuq djegës
borzilok i freskët
vaj ulliri
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

23 gr
Proteina
20 gr
Yndyrna
83 gr
Karbohidrate
615
Kalori për racion
Makarona me peshk ton

Makarona me peshk ton

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
Kuzhina::

Makaronat me peshk ton, janë një recetë klasike e kuzhinës italiane, tepër të thjeshta në pregatitje dhe me një rezultat final spektakolar! Mund ti shijoni edhe të ftohta, do të jenë akoma edhe më të mira!

  • 15 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Ziejmë makaronat në ujë me kripë për egzaktësisht kohën e treguar në konfeksion ndërkohë që pregatisim salcën.

2
Kryer

Kavërdisim në vaj ulliri thelpinjtë e hudhrave të grira shumë hollë bashkë me filetot e cironkave, derisa këto të fundit të kenë shkrirë plotësisht. Shtojmë pak spec të kuq djegës, peshkun ton të copëtuar me dhëmbët e një piruni dhe së fundi salcën e domateve duke i përzierë mirë.

E lëmë salcën të trashet për disa minuta dhe në fund shtojmë kaperit dhe borzilokun e grirë hollë.

3
Kryer

I kullojmë makaronat tashmë të ziera dhe i hedhim tek salca me peshk ton duke i përzierë mirë dhe duke i lënë disa çaste në mënyrë që shijet të bashkohen.

E shërbejmë këtë pjatë të ngrohtë zbukuruar me disa gjethe borzilok.

Bakllava me arrë kokosi
previous
Bakllava me arrë kokosi
Quiche Lorraine - Tartë me pana, pançetë dhe presh
next
Quiche Lorraine – Tartë me pana, pançetë dhe presh
Bakllava me arrë kokosi
previous
Bakllava me arrë kokosi
Quiche Lorraine - Tartë me pana, pançetë dhe presh
next
Quiche Lorraine – Tartë me pana, pançetë dhe presh

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here