0 0
Makarona me salcë pikante

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
320 gr makarona spaghetti
2 domate
1 spec i kuq djegës
2 thelpinj hudhër
borzilok i freskët
vaj ulliri
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

11 gr
Proteina
15 gr
Yndyrna
63 gr
Karbohidrate
429
Kalori për racion

Makarona me salcë pikante

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
  • Vegane
  • Vegjetariane
Kuzhina::

Nje nga pjatat me te thjeshta qe egziston, sidomos nese ju pelqen shija pikante. Shkojne mrekullisht me nje gote vere te kuqe dhe te ngrohin shpirtin ne keto nete vere-vjeshte.

  • 15 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Makarona me salcë pikante

Hapat

1
Kryer

Zhysim domatet ne uje te nxehte dhe i pervelojme per 2 minuta. I heqim lekuren, i presim ne kubik dhe i leme menjane.

2
Kryer

Kaverdisim ne vaj ulliri specin djeges dhe hudhren te grira shume holle, shtojme domatet dhe i leme te gatuhen ne zjarr te ulet per disa minuta. I japim shije me kripe dhe borzilok te fresket.

3
Kryer

Ziejme makaronat per kohen e treguar ne konfeksion -2 minuta, pasi 2 minutat e fundit i transferojme ne tiganin e salces bashke me pak uje nga zierja. Mund ti shoqerojme me nje pjate me sallame, proshuta dhe djathera te ndryshem.

Pica të skuqura
previous
Pica të skuqura
Akullore me mjedra
next
Akullore me mjedra
Pica të skuqura
previous
Pica të skuqura
Akullore me mjedra
next
Akullore me mjedra

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here