0 0
Paçe koke

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg kokë viçi
1 qepë
2-3 karrotë/a
2 degë selino
4 lugë gjelle vaj ulliri
4-5 thelpinj hudhër
2-3 lugë gjelle uthull e kuqe rrushi
1 lugë gjelle salcë domatesh
spec i kuq djegës
majdanoz i freskët
kripë
piper i zi i sapobluar

Nutritional information

27 gr
Proteina
21 gr
Yndyrna
10 gr
Karbohidrate
331
Kalori për racion

Paçe koke

Features:
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
Cuisine:
  • 60 Min
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 51 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Si fillim, pastrojmë kokën e viçit, e coptojmë dhe e vendosim në një enë me ujë të ftohtë në të cilën e lëme për rreth gjysmë ore. Ja derdhim ujin. E vendosim në një tenxhere, e mbulojmë me ujë të ftohtë dy gisht sipër dhe e vëme në zjarr të avashëm për të zierë derisa të formojë shkumë në sipërfaqe (kur të ketë marrë valë). Heqim shkumën, shtojmë qepët, selinon, karrotat, kripën, piperin dhe majdanozin e grirë hollë dhe e ziejmë derisa mishi mund të ndahet lehtë nga kocka. E lëmë të ftohet dhe ndajmë kockën nga mishi duke e prerë këtë të fundit në copa të vogla.

2
Done

Në një tenxhere vendosim për të zierë lëngun e përftuar nga zierja e kokës, i hedhim vaj ulliri, salcën e domateve dhe kur e gjithë kjo të ketë marrë valë shtojmë copat e vogla të mishit, pak spec të kuq, kripë, piper të zi duke e gatuar në këtë mënyrë për rreth 10 minuta. Në fund paçen e rregullojmë me hudhra të shtypura dhe uthull.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

Featured Image
previous
Oshmare Korçe
Featured Image
next
Paçe këmbësh
Featured Image
previous
Oshmare Korçe
Featured Image
next
Paçe këmbësh

9 Comments Hide Comments

pershendetje
website i juaj eshte me te vertet fantastik,nje website ne gjuhen shqipe me gatime.kam gatuar paçe koke shume here dhe burri im e pelqen jasht mase.Kam dhe disa fotografi po deshe ti dergoj qe ti vendosesh ne kete recete.

pershendetje …nuk kuptova nje gje keto gjerat si qepen salcen e tjerat i hedhim nje kohesisht kur zjem koken apo si mbaron se zjeri koka dhe ato i skuqim menjane dhe pastaj shtojme copzat qe kemi prere te kokes dhe lengun e saj ? …nese mundeni vini ndonje video ta kuptojme me sakt

@Floralda, qepa, karrota, selinoja dhe majdanozi sherbejne vetem per ti dhene shije lengut te kokes. Salcen e hedhim ne nje tjeter tenxhere, shtojme lengun e kokes dhe vazhdojme proceduren sic e ke te pershkruar ne recete.

Pershendetje, websiti juaj esht i mrekullueshem sapo bera pacen me koke ka dale mjaft e shijshme po me kujton shqiperin ,ju falenderoj per recetat e mrekullushme qe na jepni faliminderit

E kuptova mjaft mire po kam degjuar qe paces i hedhim dhe 1 luge miell, apo ne kete rast eshte pa miell?

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here