0 0
Petanik (ose palanik) me miell misri

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell misri
500 ml qumësht
7 vezë
150 gr gjalp
150 gr djathë i bardhë
2 lugë gjelle vaj luledielli
kripë

Nutritional information

15 gr
Proteina
39 gr
Yndyrna
31 gr
Karbohidrate
531
Kalori për racion

Petanik (ose palanik) me miell misri

Features:
  • Pa gluten
  • Vegjetariane
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
(Visited 39 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Në një tas të madh dhe të thellë rrahim vezët e plota, shtojmë qumështin, pak kripë dhe miellin e misrit të cilin e kemi situr fillimisht. Shtojmë gjithashtu nga pak ujë të vakët duke zënë një brumë të hollë.

2
Done

Një pjesë të këtij brumi e hedhim në një tavë të cilën fillmisht e kemi lyer me vaj derisa të formohet një shtresë e hollë dhe e fusim në furrë 180°C për të marrë një faqe. Vazhdojmë në këtë mënyrë derisa të përfundojë i gjithë brumi që gjendet në enë. Në shtresën e fundit të brumit shtojmë djathin e bardhë të grirë, e spërkasim me gjalp dhe e pjekim në furrë.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

Featured Image
previous
Gjyveç me oriz (Tavë me oriz dhe mish në furrë)
next
Kërnacka të furrës
Featured Image
previous
Gjyveç me oriz (Tavë me oriz dhe mish në furrë)
next
Kërnacka të furrës

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here