• Home
  • Sallata
  • Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma
0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
800 gr patate
2 qepë e njomë
4 lugë gjelle kos i trashë grek
2 lugë gjelle majonezë
2 lugë bar qepe
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

6 gr
Proteina
7 gr
Yndyrna
38 gr
Karbohidrate
227
Kalori për racion
Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma

Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane
  • 30 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma

Hapat

1
Kryer

Ziejmë patatet me gjithë lëkurë në ujë pa kripë dhe më pas i kalojmë nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm duke i lënë të ftohen.
Pasi të jenë ftohur i qërojmë, i presim në kubik dhe i vendosim në një tas ku shtojmë majonezën e përzierë me kosin grek, qepët e njoma të prera hollë, kripën, piperin dhe barin e qepës.
I përziejmë të gjitha bashkë dhe i vendosim në frigorifer për të paktën 1 orë. E servirim të ftohtë.

Sallatë me rukola, dardhë, grana dhe arra
previous
Sallatë me rukola, dardhë, grana dhe arra
Featured Image
next
Rosto derri e mbushur me kërpudha
Sallatë me rukola, dardhë, grana dhe arra
previous
Sallatë me rukola, dardhë, grana dhe arra
Featured Image
next
Rosto derri e mbushur me kërpudha

5 komente Fsheh komentet

Gjithmone kur them piper, e kam fjalen per te zi… Nqs do te ishte i bardhe do ta specifikoja 🙂

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here