0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
...për 20 biskota:
260 gr gjalp kikiriku
180 gr sheqer kane (sheqer kaf)
1 vezë
3 lugë gjelle plot miell 00
1/2 lugë kafe sodë buke

Vlerat ushqyese të recetës

3 gr
Proteina
7 gr
Yndyrna
13 gr
Karbohidrate
119
Kalori për biskotë:
Biskota me gjalpë kikiriku

Biskota me gjalpë kikiriku

Këto biskota me gjalp kikiriku kanë aq pak përbërës dhe pregatiten aq shpejt, sa do çuditeshit si nuk ju kishte shkuar mendja më parë për ti pregatitur!

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
Kuzhina::

Përbërësit

  • ...për 20 biskota:

Udhëzimet

Share

Për fansat e gjalpit të kikirikut, këto biskota do të shoqërojnë në mënyrë të përkryer mëngjeset tuaja bashkë me një filxhan kafe. Edhe për ju që nuk ju pëlqen shija e tij shqeto mbi bukë, këto biskota keni për ti adhuruar! Kanë tamam atë shijen e kikirikut të pjekur: krokante nga jashtë

Hapat

1
Kryer

Rrahim në fillim vezën me sheqerin derisa të bëhet si shkumë, për 3 apo 4 minuta. Shtojmë gjalpin e kikirikut, miellin dhe sodën dhe formojmë brumin.

2
Kryer

Marrim me dorë pak brumë dhe formojmë sfera të cilat i vendosim në tavë të shtruar me letër furre. Me dhëmbët e një piruni horizontalisht i shtypim lehtësisht sferat e brumit duke formuar një kryq.

3
Kryer

I pjekim në furrë të parangrohur në 170°C për 10-12 minuta. Të sapodalë nga furra biskotat janë të buta, prandaj mos i lëvizni nga tava derisa të ftohen.

Kek me mollë dhe çokollatë të bardhë
previous
Kek me mollë dhe çokollatë të bardhë
Tartë e kripur me shparguj dhe salmon
next
Tartë e kripur me shparguj dhe salmon
Kek me mollë dhe çokollatë të bardhë
previous
Kek me mollë dhe çokollatë të bardhë
Tartë e kripur me shparguj dhe salmon
next
Tartë e kripur me shparguj dhe salmon

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here