0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg kadaif
500 gr arra të thërrmuara dhe të pjekura
500 gr gjalp
2 lugë çaji kanellë
...për sherbetin:
1 litër ujë
1,5 kg sheqer
2 lugë gjelle lëng limoni

Nutritional information

7 gr
Proteina
28 gr
Yndyrna
88 gr
Karbohidrate
612
Kalori për racion
Kadaif me arra

Kadaif me arra

Kadaifi është një ëmbëlsirë klasike Shqiptare e pregatitur me brumë në fije, të cilit i hidhet shumë gjalp, arra dhe regjet në sherbet të trashë.

Features:
  • Pa laktozë

Ingredients

  • ...për sherbetin:

Directions

Share
(Visited 202 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

PREGATITJA E MBUSHJES

Përziejmë arrat me kanellën dhe i lëmë mënjanë.

Në këtë moment, kadaifin mund ta pregatisim në dy mënyra:

2
Done

1.KADAIF ROLE'

Për të pregatitur kadaifin rolè, e ndajmë kadaifin në 24 pjesë. Çdo pjesë e hapim në formë gjatësore, vendosim në mes një lugë mbushje me arra dhe e rrotullojmë në formë rolèje duke i vendosur copat njëra pas tjetrës në një tavë të lyer me gjalp. I spërkasim sipër me gjalpin e mbetur përpara se ta pjekim në furrë.

3
Done

2. KADAIF I SHTRUAR

E ndajme kadaifin në dy pjesë të barabarta. Shtrojmë si fillim në tavën e lyer me gjalp gjysmën e kadaifit, hedhim të gjithë mbushjen me arra duke e shpërndarë në mënyrë të njëtrajtshme dhe shtrojmë sipër edhe kadaifin e mbetur. E spërkasim sipërfaqen me gjalpë përpara se ta pjekim në furrë.

4
Done

PJEKJA

E pjekim në furrë të parangrohur në 160°C për 50-60 minuta, apo derisa në sipërfaqe të ketë marrë ngjyrë të artë. E lëmë të ftohet plotësisht përpara se ti hedhim shurupin.

5
Done

SHERBETI

Vendosim në një tenxhere ujin, sheqerin dhe lëngun e limonit. E ziejmë egzaktësisht 7 minuta që nga fillimi i marrjes valë të shurupit duke e përzierë në mënyrë që sheqeri të shkrihet plotësisht. Pas kësaj, ia hedhim me lugë kadaifit tashme të ftohtë derisa ta thithi të gjithë sherbetin (pra kadaifi i ftohtë, sherbeti i nxehtë). E lëmë një natë ose 8-10 orë në mënyrë që të sigurohemi që i gjithë shurupi është thithur nga kadaifi. Më pas e shërbejmë të ndarë në copa.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Fileto pule të skuqura me galetë
next
Pite italiane (piadine)
previous
Fileto pule të skuqura me galetë
next
Pite italiane (piadine)

6 Comments Hide Comments

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here