0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

71g
Proteina
62g
Yndyrna
12g
Karbohidrate
881
Kalori për racion
Salmon furre në salcë kremoze

Salmon furre në salcë kremoze

Karakteristikat::
  • Pa gluten

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Sot kam sjelle per ju nje recete shume te thjeshte, shume te shijshme dhe mbi te gjitha qe behet gati ne vetem 5 minuta: Salmon furre ne salce kremoze. Nuk do te beni asnje ene tjeter pis perveç taves ku do ta gatuani.

Hapat

1
Kryer

Ne taven ku do te pergatisim salmonin hedhim panen e kuzhines, shtojme koncentraten e domateve dhe i perziejme mire deria te formohet nje salce ngjyre roze.
I japim shije me koncentraten e perimeve pluhur, piper te zi dhe hudher te thate te bluar duke vazhduar perzierjen. Nuk shtojme kripe, pasi koncentrata e perimeve eshte mjaftueshem e kripur.

2
Kryer

Perhapim spinaqin e ngrire ne menyre te njetrajtshme mbi tave. Te njejten gje bejme edhe me djathin mocarela te prere ne feta.

3
Kryer

Siper tyre vendosim copat e salmonit (nga 150g secili) te cilet i lyejme me pak vaj ulliri ne siperfaqe.

4
Kryer

E pjekim taven ne furre te parangrohur ne 180°C per rreth 25 minuta, apo derisa spinaqi te kete shkrire dhe te jete bashkuar me mocarelen.

5
Kryer

Perpara se ta servirim, e perziejme pak salcen me pirun ne menyre qe te gjithe perberesit te bashkohen.

6
Kryer

Mund ta shoqeroni me makarona, oriz basmati, njoki apo edhe thjesht keshtu per nje pjate pa karbohidrate.

Youtube Video

Trileçe
previous
Trileçe
Petulla me kungull
next
Petulla me kungull
Trileçe
previous
Trileçe
Petulla me kungull
next
Petulla me kungull

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here