0 0
Kungulleshka të mbushura me ton

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 kungull i njomë
400 gr domate
150 gr peshk ton nën vaj/ujë
1/2 tufe majdanoz i freskët
1 thelpi hudhër
2 lugë gjelle djathë kaçkavall të grirë
1 lugë gjelle bukë e tharë e grirë
për zbukurim borzilok i freskët
vaj ulliri

Nutritional information

13 gr
Proteina
17 gr
Yndyrna
5 gr
Karbohidrate
223
Kalori për racion

Kungulleshka të mbushura me ton

Sot po iu propozojmë kungulleshkat e mbushura me peshk ton, një recetë shumë verore e cila bashkon në një pjatë të vetme peshkun dhe perimet.

Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
(Visited 51 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Së pari, eleminojmë dy skajet e kungulleshkave, i lajmë dhe i ndajmë në dy pjesë sipas gjatësisë së tyre. Me ndihmën e një luge të vogël, heqim tulin e brendshëm, e presim hollë dhe e bashkojmë me peshkun ton, domatet në copa të vogla (pa fara, vetëm tuli) dhe me hudhrën e grirë hollë.

2
Done

Në një tas të vogël rrahim vezën dhe ia shtojmë përbërjes së mësipërme me ton, shtojmë galetën, djathin e grirë, majdanozin dhe pak kripë. I përziejmë mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë lidhur me njëri tjetrin. Kjo masë do të na shërbejë për të mbushur kungulleshkat.

3
Done

Lyejmë një tavë me pak vaj ulliri dhe rreshtojmë kungulleshkat e mbushura, i spërkasim në sipërfaqe me një fije vaj ulliri, shtojmë pak ujë në fund të tavës dhe i lëmë të piqen në këtë mënyrë për rreth 20 minuta në 180°C. Në fund të gatimit e zbukurojmë pjatën me borzilok të grirë dhe e servirim.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

Featured Image
previous
Sallatë e ftohtë mesdhetare me makarona
next
Kupa me pandispanjë dhe qershi
Featured Image
previous
Sallatë e ftohtë mesdhetare me makarona
next
Kupa me pandispanjë dhe qershi

6 Comments Hide Comments

me duket shum interesante dhe me shume vlera ushqimore po me duket se keni harruar pa perfshire domatet .nuk i pash ti kishit perfshire ne recete
komplimente per kete site

Shume interesante dhe duket fare e thjeshte per tu pergatitur.
Kisha vetem nje pyetje…”cfare eshte galeta”?

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here