0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
200 gr rukola
100 gr djathë Grana
10-15 luleshtrydhe
2 dardhë
1 dorë arra të qëruara
uthull balsamike
kripë
vaj ulliri

Vlerat ushqyese të recetës

10 gr
Proteina
20 gr
Yndyrna
14 gr
Karbohidrate
272
Kalori për person
Sallatë me rukola dhe luleshtrydhe

Sallatë me rukola dhe luleshtrydhe

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Sallata me rukola dhe luleshtrydhe, është një alternativë shumë e shijshme e sallatës së thjeshtë me të cilën jemi mësuar. Ideale për ata që kanë dëshirë të bashkojnë frutat e freskëta, frutat e thata dhe djathin në një pjatë të vetme.

  • 10 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Lajmë nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm rukolën, e thajmë shumë mirë me një pecetë të pastër ose me tharësen e sallatës, e copëtojmë me duar dhe e vendosim në një tas të madh.

2
Kryer

Ndajmë përgjysmë luleshtrydhet dhe presim në feta të holla dardhat dhe djathin grana (ose djathë kaçkavall).

3
Kryer

Rukolës i shtojmë luleshtrydhet, dardhat, arrat, djathin dhe i japim shije me kripë, uthull balsamike dhe vaj ulliri.

I përziejmë mirë dhe e shërbejmë menjëherë në tavolinë.

Pretzels
previous
Pretzels
Makarona Kaneloni me mish të grirë
next
Makarona Kaneloni me mish të grirë
Pretzels
previous
Pretzels
Makarona Kaneloni me mish të grirë
next
Makarona Kaneloni me mish të grirë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here