0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr rukola
100 gr djathë Grana
10-15 luleshtrydhe
2 dardhë
1 dorë arra të qëruara
uthull balsamike
kripë
vaj ulliri

Nutritional information

10 gr
Proteina
20 gr
Yndyrna
14 gr
Karbohidrate
272
Kalori për person
Sallatë me rukola dhe luleshtrydhe

Sallatë me rukola dhe luleshtrydhe

Features:
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Sallata me rukola dhe luleshtrydhe, është një alternativë shumë e shijshme e sallatës së thjeshtë me të cilën jemi mësuar. Ideale për ata që kanë dëshirë të bashkojnë frutat e freskëta, frutat e thata dhe djathin në një pjatë të vetme.

  • 10 min
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 148 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Lajmë nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm rukolën, e thajmë shumë mirë me një pecetë të pastër ose me tharësen e sallatës, e copëtojmë me duar dhe e vendosim në një tas të madh.

2
Done

Ndajmë përgjysmë luleshtrydhet dhe presim në feta të holla dardhat dhe djathin grana (ose djathë kaçkavall).

3
Done

Rukolës i shtojmë luleshtrydhet, dardhat, arrat, djathin dhe i japim shije me kripë, uthull balsamike dhe vaj ulliri.

I përziejmë mirë dhe e shërbejmë menjëherë në tavolinë.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Pretzels
next
Makarona Kaneloni me mish të grirë
previous
Pretzels
next
Makarona Kaneloni me mish të grirë

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here