Sepie të mbushura me djath të fortë dele (pecorino)

Sot do te pregatisim sepiet e mbushura me djath te forte dele, apo sic quhet italisht pecorino. Kjo eshte nje menyre alternative per te shijuar kete peshk te shijshem, receta te tjera te te cilit do ti gjeni ketu. Mos zgjidhni rrugen me te thjeshte duke i skuqur ato, te alternosh ushqimin do te thote shije dhe ciliesi ne te ngrene!
Perberesit per 4 persona

 • 1kg sepie
 • 2 simite te thara
 • 2 veze
 • 1 luge kaperi
 • 1 luge acuge
 • 1 thelb hudher
 • 1 luge majdanoz
 • djath te forte dele (pecorino)
 • kripe
 • piper
 • salce domatesh
 • ndonje domate qershize per zbukurim

Pregatisim si fillim mbushjen e sepieve duke lagur simitet ne uje dhe duke i copetuar me dore. Ketij perberesi i shtojme vezet, majdanozin, acuget e ndara ne copeza, kaperit, hudhren e grire holle, kripen, piperin dhe pecorino-n e grire.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.