Supë me karkaleca

Sot duam t’iu rekomandojme nje supe me karkaleca, nje recete mjaft e thjeshte dhe nje sukses i garantuar. Shija eshte shume delikate, por edhe shume e pasur ne te njejten kohe.
Perberesit per 2 persona

 • 250gr karkaleca
 • 1 karrote
 • 1 domate te vogel
 • 1 qepe te vogel
 • 20gr gjalp
 • 1 dege selino
 • 1 thelb hudher
 • 1 gote vere te bardhe
 • 1 gjethe dafine
 • vaj ulliri
 • majdanoz
 • pak miell
 • piper te zi
 • pak pluhur xhinxheri

Ne nje tigan hedhim pak vaj ulliri, hudhren, qepen, karroten, selinon dhe domaten te gjitha keto te prera ne kubik ndersa hudhren e grire holle. Shtojme levoret dhe kokat e karkalecave te cilat i kemi qeruar paraprakisht dhe i shuajme me 1 gote vere te bardhe. E leme derisa vera te avulloje dhe shtojme 250ml uje, nje gjethe dafine dhe i gatuajm ne zjarr te moderuar per rreth gjysme ore. E filtrojme te gjithe perberjen dhe e leme ne nje ane.

5 mendime mbi “Supë me karkaleca

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.