Menù romantike për festën e të dashuruarve

Shen-valentin-menuKete Shen Valentin, harrojini dhuratat e shtrenjta qe i beni cdo vit te dashurit tuaj te zemres… provoni dicka me origjinale dhe me me pak shpenzime! Nje darke romantike te pregatitura me duart tuaja te cilen eshte e pamundur te mos e vleresoj! Me poshte po ju japim disa ide per nje vakt te plote, zgjedhja si gjithmone ju takon ju!

ANTIPASTA

Trendafila proshute

Zemer buke me djath dhe proshute

Kanapè me karkaleca

Zemer selinoje me krem djathi

Kroketa perimesh me fara susami

SALLATA

Sallate me avokado dhe peshk ton

Sallate çezar

Sallate kapreze

Koktej me karkaleca dhe bishtaja

Sallate me peshk ton dhe veze te ziera

PJATA TE PARA

Supe me karkaleca

Rizoto me luleshtrydhe

Njoki me shafran

Makarona me ragu peshku

Midhje me vere te bardhe

PJATA TE DYTA

Lepur me lime

Lepur alla franceze

Pule e marinuar me fara susami

Oktapode te vegjel ne salce

Peshk salmon ne zgare me salce mango dhe avokado

EMBELSIRA

Torte Sharlote me luleshtrydhe

Torte Tenerina

Torte me kos dhe luleshtrydhe

Kek me çokollate te zeze

Xhelatine me luleshtrydhe

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.