Cordon bleu me kungulleshka

 • Racione: 6 persona
 • Vështirësi: e thjeshtë
 • Shtype
Cordon bleu me kungulleshka

Nese thua kungulleshka, menjehere te vijne ne mendje me dhjetra receta te thjeshta te pregatitura me kete perim delikat ne shije. Shtojini edhe kete me poshte:

Perberesit

 • 3 kungulleshka te vogla (nese jane te medha i ndajme ne dy pjese)
 • 6 feta te holla proshute e pjekur
 • 6 feta te holla djath qe shkrin te tipit gouda, provola etj
 • galete
 • djath kackavall i forte te grire holle
 • 2 luge borzilok te grire holle
 • kripe
 • vaj ulliri

Ndajme ne menyre gjatesore kungulleshkat ne dy pjese te barabarta dhe cdo gjysme te saj ne dy gjysma te tjera. Pjeseve konkave i heqim pak tul duke krijuar ne kete menyre nje hapsire te vogel boshe. I sperkasim me kripe dhe i leme menjane.

Ne nje ene bashkojme galeten me borzilokun dhe djathin kackavall te grire.

Mbushim hapesiren bosh te pjeseve konkave te kungulleshkave me proshute dhe djath duke e mbyllur me gjysmen tjeter gjatesore. I kalojme ne kete menyre ne vaj ulliri te bollshem, me pas ne galete dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 180C per rreth 30 minuta. I servirim te ngrohta.

Foto nga: http://blog.cookaround.com/incucinaconpagnott

Një mendim mbi “Cordon bleu me kungulleshka

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.